Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/deunzo5/public_html/wp-content/themes/martfury/martfury.theme#archive on line 43

В Україні залишаються ризики високої інфляції: прогнози НБУ Гроші

Ціни на оброблені продовольчі товари збільшилися до 22,6% річних. Ще одним ризиком (і ще одним наслідком війни Росії проти України) є посилення “фрагментації” світу і розподіл на геополітичні блоки зі своїми власними технічними стандартами, резервними валютами та системами платежів. Але в оцінках МВФ щодо Європи та Росії відбулися цікаві зміни. А от для Європи це означатиме і обмеження на використання газу, що вдарить по промисловості та уповільнить зростання. Докладніше про держбюджет на цей рік – основні показники, витрати, результати голосування у Раді – можна дізнатися з інфографік «Слово і діло». Повний доступ до онлайнових і офлайнових інформпродуктів можливий за умови тестового та контрактного підключення до інформації.

Виробництва скорочуються, а вартість енергоресурсів росте. У країні дуже хитка економіка, надходжень убюджет менше, а видатків більше. Хоча загалом ми вважаємо низький рівень інфляції найвірогіднішим сценарієм, варто зробити два важливих застереження.

Новини про інфляцію та її наслідки

До яких наслідків призведуть зміни затвердженого плану підвищення акцизів на сигарети. Зв’язування гривневої ліквідності є більш надійним у реальних інвестиційних проєктах, ніж у фінансових активах з віртуальною дохідністю. Абсурдне твердження, яке не бере до уваги продуктивність економіки. Нагадаю, що фундаментальна міцність будь-якої національної валюти формується не у віртуальних фінансових активах, а в реальній економіці, працюючих заводах та оплачуваних робочих місцях. У той же час грошова емісія навпаки розширює. У результаті кредитний та депозитний ринки залишилися нерозвиненими і незначними за обсягами для помітного впливу на процеси інвестування та споживання в реальній економіці. Натомість чинники інфляції з боку попиту залишаються пригніченими.

Які чинники впливають на економіку України у 2022 році

Навіть навпаки, висока процентна ставка позикових коштів ускладнить ситуацію за кожним із зазначених проінфляційних portalnews24.com ризиків. Значні втрати робочої сили та виробничого потенціалу. Інфляція підриває управлінський механізм економіки.

Коли Івана Купала 2023 року: які традиції існують, народні прикмети

У вересні Національний банк констатував, що в липні інфляція прискорилася до 22,2% у річному вимірі. Безробіття до кінця року може сягнути близько 30%, хоча Нацбанк сподівається, що відновлення економіки сприятиме пожвавленню попиту на робочу силу. НБУ очікує, що враховуючи наслідки війни та значний внесок у підвищення адміністративних цін, інфляція у 2023 році знизиться до 20,7%, а у 2024 – до 9,4%. Глава МВФ Крісталіна Георгієва закликала двадцять найбільших економік світу, а також усі інші країни застосувати належні інструменти для зниження інфляції, яка загрожує глобальному економічному відновленню.

Інфляція в США побила 40-річні рекорди на тлі пандемії та війни в Україні

Сенат США ухвалив масштабний законопроєкт на $430 млрд, спрямований на боротьбу зі зміною клімату. Він також передбачає зниження цін на ліки та підвищення деяких податків. “Постраждали переважно окуповані або лише нещодавно звільнені від ворога території. Продукцію звідти — зокрема й овочі та фрукти — торік ми не отримували.

Інфляція знижуватиметься і в наступні роки, а економіка повноцінно відновлюватиметься насамперед завдяки очікуваному зменшенню безпекових ризиків. Про це йдеться в щоквартальномуІнфляційному звітіза січень 2023 року,повідомила пресслужба НБУ. Яйця у липні подорожчали на 8,7%, а м’ясо та м’ясопродукти – на 1,5%.Завдяки розширенню пропозиції, у тому числі з боку домогосподарств, зростання цін на насіннєві овочі та фрукти було повільнішим, ніж очікував НБУ. Це може суттєво спотворити як статистику інфляції, опубліковану національними статистичними відомствами, так і реакцію влади на ці дані. «При фіксованому курсі вартість імпорту зростатиме відповідно до збільшення логістичних витрат. Ціни на вітчизняні товари залежать від можливостей виробництва. Скажімо, буде дефіцит овочів та фруктів із півдня України.

Main Menu